RESULTAT 2019

Herr 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1641AlgirdasOK Denseln 00:34:10
2644Pavlo UshkvarokBillerudkorsnäs00:36:26
3647Maxime BonneauLinköpings OK00:37:16
4642David NilssonICA Supermarket Skärblacka00:39:26
5643Henrik AlgmarkOK Denseln00:41:44
6646Thord RundbladSkärblacka00:44:58

Dam 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1588Frida SödermarkTjalve IF00:40:30
2591Madelen Casta 00:47:08
3590Lisa ErikssonSkärblacka00:54:44
4589Jenny NilssonSkärblacka00:54:56

Herr 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1153Rasmus ThuressonThuresson Försäljning00:17:57
2159Andreas TörnkvistOK Denseln00:18:36
3162Elis PetersonOK Denseln00:19:34
4161Hugo BraamOK Denseln00:19:35
5155Melvin EliassonNorrköping00:20:21
6164Håkan LinderTjalve IF00:21:20
7157AndersTrolinNorrköping flygplats00:21:25
8160Stefan BergströmAssemblin Ventilation00:21:38
9151Mikael NilssonTjalve IF00:22:34
10165Björn PetterssonUT Kolmården00:22:41
11152Tobias Persson Skärblacka00:23:41
12166Wilmer KempeOK Denseln00:24:00
13167Viggo Sjöholm 00:25:12
14168Sami Tuominen 00:25:13
15163Hannes PetersonOK Denseln00:25:35
16169Anders HolmICA Skärblacka00:28:29
17156Jörgen ThuressonThuresson Försäljning00:29:16

Dam 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1196Elmina SaksiTjalve IF00:19:18
2195Malin Ax00:23:05
3197Emmy BorgOK Denseln00:25:25
4200Felicia Strömqvist00:26:10
5202Elin SvenssonTeam Amelia00:28:14
6199Airi NikkoBillerudkorsnäs00:28:34
7191Johanna SvenssonSkärblacka00:30:15
8198Therese SigsjöSkärblacka00:31:21
9201Alexandra HolmbergTeam Amelia00:32:27
10194Sanna Johansson00:32:29
11193Jessica Lundberg00:32:58

Gå-lunka-löp


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1334Sara Edsman 00:28:09
2231Amie Larsson00:29:59
3232Malin Halvarsson00:30:00
4233Peggy Andersson00:31:06


Ungdom


Deltagare ungdomar, födda 2013-2019 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
1Agnes Hjertström Skärblacka
2Alicia Rydberg Hård Vånga IF
3Vincent TeganderSkärblacka
4Ebba GustavssonVånga IF
5Sixten HertzellKimstad goif
6Maximilian RukavinaKimstad GOIF
7Sixten Hertzell
8John RimstedtVånga IF
9Leah AlgmarkOK Denseln
11Konrad SamuelssonKimstad Goif
12Linnéa Andersson Skärblacka
13Alexander RukavinaKimstad GOIF
14Märta TurunenKimstad GOIF
16Märta GunnarssonSkärblacka
17Hedda GunnarssonSkärblacka
18Lovisa CarlstedtSkärblacka
19Anton HellborgSkärblacka
20Meija KeiserOK Denseln
20Tuva KarlssonOK Denseln
21Leon Horvath
22Amelia SjööTeam Amelia
23Lisen Leijon
24Filip KlanfarKimstad GoIF
25Estrid Saksi
26Inge SvejdKimstad
27Sigge WillénKimstad
28Greta Edsman
29Adele Bragée DuchénKimstad
30Isabella BraamOK Denseln
31Wilmer Lantz
32Zelda JohanssonSkärblacka
33Meija KeiserOK Denseln
34Aston AadiasKullerstad Spring IF
35Elvira Lindström
36Ellen Stark
37Alva ChristensenSkärblacka
38Alice ChristensenSkärblacka
39Emmy AnderssonOK Denseln
40Elsa LiljaOK Denseln
41Oliver Lompar

Deltagare ungdomar, födda 2010-2012 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
10Alice SjödellVånga IF
15Sebastian Jörgensen Vånga
51Linus Windh Vånga IF
52Charlie Andersson Kimstad Goif
53William Rydberg HårdVånga IF
54Elliot TeganderVånga IF
55Albin OscarssonVånga IF
56Milton NiberiusVånga IF
57Melker GustavssonVånga IF
58Hannes KarlssonVånga IF
59Jonathan FolkessonSKÄRBLACKA
60Melker WillersSkärblacka
61Maja SamuelssonKimstad Goif
62Luna Andersson Skärblacka
63Ludvig SvenssonKimstad GOIF
64Evelina LehtoSkärblacka
65Ronja HertzellSkärblacka IF
66Alvin SahlinVickelby Hood Boys
67Liw WindhIK Starkado
68Elsa SamuelssonSkärblacka
69Loke AlgmarkOK Denseln
70Nellie Nilssonskärblacka
71Agnes Söderström GunnarssonSimonstorp
72Oscar HellborgSkärblacka
73Wille KarresandSkärblacka
74Edwin KarresandSkärblacka
75Alicia LjungströmSkärblacka
76Tuwa Azolas
77Ronja AnderssonKimstad GOIF
78Rebecka AnderssonKimstad GOIF
79Hedda Karlsson AxenSkärblacka
80Hedvig LarssonSkärblacka
81Edda LarssonSkärblacka
82Molly LarssonSkärblacka
83Leonora Leijon
84Vincent Ahlborg
86Einar Saksi
87Pontus Karlsson
88Morris SvejdKimstad
89Agge Edsman
90Ellen Hultgren
91Julian Bragée DuchénKimstad
92Siane AadiasKullerstad Spring IF
93Teo KarlssonVånga
94Lukas Stark
95Lucas AnderssonSkärblacka

Deltagare ungdomar, födda 2006-2009 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
85Gabriel Ahlborg
101Linn BorgOK Denseln
102Casper SvenssonKimstad GOIF
103Rasmus SamuelssonOk Denseln
104Viktor SverkerVånga IF
105Leo RinaldoVånga IF
106Viggo FälthVånga IF
107Edvin EklundVånga IF
108Oscar LehtoVånga IF
109Viktor TrolinSkärblacka
110Alma TrolinSkärblacka
111Malva TurunenKimstad GOIF
112Lukas Svensson Norsholm IF
113Nora Söderström GunnarssonSimonstorp
114Gustav GunnarssonSkärblacka IF
115Edwin GunnarssonSkärblacka IF
116Hugo LundenSödertälje SK
117Lova BraamOK Denseln
118Gustav OlssonSkärblacka
119Elias Sjöholm






RESULTAT 2018

Herr 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1580Algirdas BartkeviciusOK Denseln00:32:38
2584Oskar DanielssonTjalve IF Norrköping00:32:59
3585Daniel NäkneTjalve IF Norrköping00:36:01
4583Jocke BjörlingSöndagsmilen Lindö Norrköping00:36:58
5581Rasmus ThuressonThuresson Försäljning00:39:13
6587Anders TykessonTjalve IF00:39:46
7600Henrik AlgmarkKimstad GoIF00:40:49
8586Henrik NilssonIKnocout.se00:47:22
9582Christian FriskVällinge Runners00:59:44

Dam 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1639Elmina SaksiTjalve IF00:37:43
2640Maria BroströmOK Denseln00:45:12

Herr 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11186Jasko JusufbegovicWill Run for Muffins00:16:50
21191abdirizak abdiNorrköping00:17:38
3194Andreas HillmanKolmården00:19:02
4199Elis PetersonOK Denseln00:19:18
5195Mikael GripTjalve IF Norrköping00:19:25
61185David NilssonICA Supermarket00:19:32
7198Hugo PerssonOK Denseln00:19:41
8197Andreas TörnkvistOK Denseln00:19:42
91192Mikael NilssonTjalve IF00:21:31
101197Hugo BraamOK Denseln00:21:44
111194Thord RundbladSkärblacka00:22:06
121195Pär Dahlberg-00:22:20
131199Jimmy AnderssonKimstad GoIF00:23:12
1486Wilmer KempeOK Denseln00:23:37
151190Christer BroströmOK Denseln00:24:08
16193Magnus AnderssonOK Denseln00:24:30
171196Anders HärnbroMikkeller RC Finspång00:25:29
18200Stefan FranssonSandbäckens Norrköpings stafetten00:26:31
191187Thomas NervfNorrköping00:27:54
201184Jörgen ThuressonThuresson Försäljning00:28:00

Dam 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11125Alice Magnell-MillánTjalve IF Norrköping00:18:52
21126Frida SödermarkTjalve IF Norrköping00:19:19
31150Rebecca B. FredrikssonRunacademy IF00:19:46
41132Emma BacktemanIK Akele00:21:38
51133Felicia StrömqvistKimstad GoIF00:24:14
61134Sara HillbomSaras Hälsokälla00:25:02
71131Malin PerssonOK Denseln00:27:02
81127Jie IsakssonLinghem00:39:27

Ungdom


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1393Ariel Berntsson AnderssonKimstad GoIF00:28:34
2328Milton Berntsson AnderssonKimstad GoIF00:28:36
3309Oliwer Berntsson AnderssonKimstad GoIF00:28:48
4196Sixten SaksiKuddby Power00:33:15

Gå-lunka-löp


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11130Natasha Berntsson AnderssonKimstad GoIF00:12:43
2182Annicka BarklundSkärblacka El & Installations AB00:16:10
31129Maria BerntssonKimstad GoIF00:28:35


Ungdom


Deltagare ungdomar, födda 2012-2018 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
217Connie ForsbergSkärblacka
231Annie ForsbergSkärblacka
238Albin Oscarsson FSOK
239Alvin Trolin-
240Meija KeiserOK Denseln
241Ellen Stark-
242Moa LiljaOK Denseln
243Elsa LiljaOk Denseln
244Alicia HårdVånga
245William HårdVånga
246Leah AlgmarkKimstad GoIF
247Emmy AnderssonOK Denseln
248Alexander RukarinaKimstad GoIF
249Maximilian RukarinaKimstad GoIF
252John RimstedtVånga
256Elvira LindströmKlubblös
278Sixten HertzellSkärblacka IF
279Filip KlanfarTeam Klanfar
280Filip KlanfarTeam Klanfar
281Konrad SamuelssonSkärblacka
282Hannes KarlssonVånga
283Maja SamuelssonSkärblacka
284Linus WindhIK Starkado
285Edwin KarresandSkärblacka
286Isak NervfNorrköping
287Greta SvenssonKimstad GoIF
288Ebbe DahlbergSkärblacka
289Vera DahlbergSkärblacka
290Melker GustavssonVånga IF
291Vincent TeganderVånga IF
292Elliot TeganderVånga IF
293Märta TurunenSkärblacka
294Märta GunnarssonSkärblacka/Vickelby
295Isabelle KarlssonSkärblacka
296Oliver LomparSkärblacka
297Elsie HahlinOK Denseln
298Tuva KarlssonOK Denseln
299Elton ChristenssonVånga
300Isabelle KleistIK Akele
301Isabella BraamOK Denseln
303Ebba GustavssonVånga IF
309Oliwer Berntsson AnderssonKimstad GoIF
328Milton Berntsson AnderssonKimstad GoIF

Deltagare ungdomar, födda 2009-2011 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
196Sixten SaksiKuddby Power
356Hannes OskarssonSkärblacka El & Installations AB
357Elsa SamuelssonSkärblacka
358Ronja HertzellSkärblacka IF
359Liw WindhIK Starkado
360Wille KarresandSkärblacka
361Rasmus AnderssonP-08/09 Skärblacka IF
362Oliwer SamuelssonP-08/09 Skärblacka IF
363Noel LagerbladP-08/09 Skärblacka IF
364Alexander AnderssonP-08/09 Skärblacka IF
365Theo BåvemyrP-08/09 Skärblacka IF
366Linn BorgOK Denseln
367Ludvig ÖhrnP-08/09 Skärblacka IF
368Charlie SchöönP-08/09 Skärblacka IF
369Anton KlanfarTeam Klanfar
370William MäkinenP-08/09 Skärblacka IF
371Olle LundbergP-08/09 Skärblacka IF
372Nelly FastSkärblacka
373Alice FastSkärblacka
374Lukas SvenssonKimstad GoIF
375Hugo DrageSkärblacka IF
376Ludvig SvenssonKimstad GOIF
377Casper SvenssonKimstad GOIF
378Mauritz HjortVånga IF
379Viggo FälthVånga IF
380Leon JohanssonVånga IF
381Signe AgdinSkärblacka
382Evelina LehtoSkärblacka
383Esbjörn HjortVånga IF
384Helmer LagerdahlKimstad GoIF
385Georg FladrichKimstad GoIF
386Gabriella RylanderKimstad GoIF
387Samuel RylanderKimstad GoIF
388Elliot ChristenssonVånga
389Alvin SahlinVickelby Boy's
390Alvar KempeOK Denseln
391Emmy KempeOK Denseln
392Lova BraamOK Denseln
393Ariel Berntsson AnderssonKimstad GoIF
394Lukas StarkVånga
395Loke AlgmarkKimstad GoIF
396Hannes PetersonOK Denseln
397Rebecka Andersson-
398Ella WallmanSkärblacka IF

Deltagare ungdomar, födda 2005-2008 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
61Agnes EklundKimstad GoIF
62Alba Magnell-MillánTjalve IF Norrköping
63David SamuelssonP-08/09 Skärblacka IF
64Rasmus SamuelssonOK Denseln
65William Johansson StrömIFK Norrköping
66Filip WallsingP-07 Skärblacka IF
67Jesper LarssonP-07 Skärblacka IF
68Axel HöglundP-07 Skärblacka IF
69Malva TurunenSkärblacka IF F06/07
70William BreinerP-07 Skärblacka IF
71Liam BåvemyrP-07 Skärblacka IF
72Holger LindmarkP-07 Skärblacka IF
73Espen AgdinP-07 Skärblacka IF
74Hugo LundbergP-07 Skärblacka IF
75Hugo LundinP-07 Skärblacka
76Viggo GumèrP-07 Skärblacka IF
77Viktor TrolinP-07 Skärblacka IF
78Viktor ÖhrnP-07 Skärblacka IF
79Edwin GunnarssonP-07 Skärblacka IF
80Nellie WallmanSkärblacka I F
81Maja LewanderSkärblacka IF F06/07
82Agnes ForslundSIF 06/07
83Oscar KarresandSkärblacka Hockey
84Ebba KarlssonSkärblacka IF F06/07
85Emmy BorgOK Denseln
87Nova NimrodssonSIF06/07
88Ida FastSkärblacka
89Tilda FastSkärblacka
90Miranda DrageSkärblacka IF
91Arvid SjöstenSkärblacka IF
92Nils AnderssonVånga IF
93Oskar LehtoVånga IF
94Viktor SverkerVånga IF
95William KindahlVånga IF
96Leo RinaldoVånga IF
97Edvin BoströmVånga IF
98Anthon Axelsson-
99Edvin EklundVånga IF
100Gustav GunnarssonSkärblacka IF
102Johan FladrichKimstad GoIF
113Signe FörareSkärblacka el och installations AB
115Isa Gustavsson-
116Emil OscarssonFSOK
117Morgan PetterssonKimstad GoIF
118Ellen GustafsenSkärblacka IF
119Nova GumérSkärblacka IF
120Oliver RinaldoSkärblacka IF
135Meja Cassénius-
136Jonathan KindahlVånga
137Amanda JohanssonSkärblacka IF






RESULTAT 2017

Herr 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1579Simon HjortmarkTjalve IF00:35:21
2576Rasmus ThuressonThuresson Försäljning00:37:33
3575David NilssonICA Supermarket00:39:07
4578Anders TrolinSkärblacka00:40:51
5574Christer PeterssonAtea Sverige AB Östergötland00:49:57

Dam 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1638Frida SödermarkTjalve IF00:38:55

Herr 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11170Emil Magnell-MillánTjalve IF00:16:24
21177Johan NordqvistNT00:19:34
31171Hugo PerssonÅtvidabergs IF00:20:06
41182Johan LönnqvistCK Antilopen00:20:28
51180Elis PetersonOK Denseln00:20:44
61181Mathias PeterssonOK Kolmården00:20:48
71161Andreas TörnkvistKimstad GoIF00:20:56
81176Sami TuominenSkärblacka00:21:11
91173Håkan LinderTjalve IF00:21:39
101163Erik Hjorth Vånga00:23:33
111166Christer BroströmOk Denseln00:23:50
121178Hugo BraamOK Denseln00:23:54
131179Vilgot KempeOK Denseln00:23:55
141167Patrik FridnerMosstorpsskolan00:25:22
151165Jesper FrilundNorrköping00:25:34
161172Magnus HjortVånga00:26:01
171169Jörgen ThuressonThuresson Försäljning00:26:52
181175Tomas GustavssonSkärblacka00:27:11
191164Thomas NervfNorrköping00:27:48
201183Per HultbomSöderköping00:27:52
211162Anders HolmICA Supermarket00:29:03
221174Anders OlssonSkärblacka00:30:06

Dam 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11121Elmina SaksiTjalve IF Norrköping00:19:05
21123Hanna KeiserOK Denseln00:20:23
31122Moa MellbergPiteå IF Friidrott00:22:14
41120Maria Broström OK Denseln00:22:30
51119Anna MagnellTjalve IF00:23:04
61118Linn MellbergPiteå IF00:25:03
71124Maria JohanssonLinköping00:39:02

Gå-lunka-löp


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1184Annikin JohanssonSkärblacka PRO Vånga00:50:57
2185Marianne JohanssonVånga PRO00:50:57


Ungdom


Deltagare ungdomar, födda 2011-2017 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
201Maximilian RukavinaSkärblacka
202Konrad SamuelssonSkärblacka
203Filip KlanfarSkärblacka
204Alexander RukavinaSkärblacka
205Estrid SaksiGisselö Gårdsbryggeri
206Albin OscarssonVånga IF
207Isak NervfNorrköping
208William Rydberg HårdVånga IF
209Elliot TeganderVånga IF
210Hannes KarlssonVånga IF
211Melker GustavssonVånga IF
212Maja SamuelssonSkärblacka
213Edvin KarresandSkärblacka
214Linus WindhVånga
215Lukas StarkVånga IF
216Ivar JohanssonSkärblacka
217Arthur BäckmanVånga IF
218Sixten HertzellSkärblacka
219Alvin TrolinSkärblacka
220Evelina LehtoSkärblacka
221Melanie BergmanSkärblacka
222Elliot ChristenssonVånga IF
223Tuva KarlssonOK Denseln
224Isabelle KleistIK Akele
225Hedvig LarssonSkärblacka
226Edda LarssonSkärblacka
227Leonora LeijonSkärblacka
228Annie ForsbergSkärblacka
229Connie ForsbergSkärblacka
230Gabriel BadeaNorrköping
231Lisen LeijonSkärblacka
232Linus StridSkärblacka
232Meija KeiserOK Denseln
234Ellen StarkVånga
235Julia MarceljaSkärblacka
236Levi ChristierninNorrköping
237Ebba JohanssonSkärblacka

Deltagare ungdomar, födda 2008-2010 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
401Liw WindhVånga
401Ella WalchSkärblacka
402Lowa BjörkMem
403Liam VernmarkEkängens IF
404Einar SaksiGisselö Gårdsbryggeri
405Teo karlssonSkärblacka
406Elsa SamuelssonSkärblacka
407Emilia LukicNorrköping
408Franka FrilundNorrköping
409Tore JohanssonSkärblacka
410Alvin SahlinVICKELBY RUNNERS
411Signe WahlströmSvärtinge
412Wille KarresandSkärblacka
413Eskil ClaessonVånga Skola
414Tobias KarlssonVånga IF
415Alex Hollertz Vånga IF
416Sixten SaksiGisselö Gårdsbryggeri
417Esbjörn HjortVånga IF
418Anton KlanfarSkärblacka
419Viggo FälthVånga IF
420Linn BorgOK Denseln
421Mauritz HjortVånga IF
422Leo RinaldoVånga IF
423Viktor SverkerVånga IF
424Henning HollertzVånga IF
425Edvin EklundVånga IF
426William KindahlVånga IF
427Edvin BoströmVånga IF
428Albin HollertzVånga IF
429Nils AnderssonVånga IF
430Rasmus SamuelssonSkärblacka
431Vanja WahlströmSvärtinge
432Emil OscarssonFSOK, Finspång
433Agnes EklundKimstad GoIF
434Gustav OlssonSkärblacka
435Lukas SvenssonOK Denseln
437Oscar LehtoVånga IF
438Hugo Drage WallSkärblacka IF
439Albin ValryggSkärblacka
440Lennox HauklandSkärblacka
441Sebastian SanfridssonVikingstad SK
442Elias SjöholmSkärblacka
443Elise MarceljaSkärblacka
444Lova BraamOK Denseln
445Ida PeterssonOK Kolmården
446Viggo PeterssonOK Kolmården
447Hannes PetersonOK Denseln
448Hellmer LagerdahlKimstad GOIF
449Molly LarssonSkärblacka
450Oliver SamuelssonSkärblacka IF
451David SamuelssonSkärblacka IF
452Cornelia BadeaNorrköping
453Alicia Ljungström-
454Wanda ChristierninNorrköping
455Hugo LjungaeusKimstad GOIF
456Ronja HertzellSkärblacka IF
457Adam JohanssonSkärblacka
458Amanda JohanssonSkärblacka
459Stine HaugumSkärblacka

Deltagare ungdomar, födda 2004-2007 (ej tidtagning)

StartnummerLöpareKlubb
301Liv OrellSkärblacka
302William Johansson StrömIFK Norrköping
303Joel VernmarkEkängens IF
304Hermine ClaessonVånga skola
305Emmy BorgOK Denseln
306Oskar KarresandSkärblacka
307Maja LekströmSkärblacka
308Alexander Folkesson Skärblacka
309Jonathan KindahlVånga IF
310Wilma LekströmSkärblacka
311Wilma HertzellSkärblacka
312Sofia RosénSkärblacka
313Viktor TrolinSkärblacka
314Alma TrolinSkärblacka
315Espen AgdinSkärblacka IF
316Malva TurunenSkärblacka IF
317Emil SanfridssonVikingstad SK
318Anthon AxelssonSkärblacka IF
319Agnes EbringerSkärblacka
320Viggo SjöholmSkärblacka
321Jesper LarssonSkärblacka
322Arvid SjöstenSkärblacka IF
323Hilde DahlbergSkärblacka
324Moa PeterssonOK Kolmården
326Viggo GumérSkärblacka
327Wilmer KempeOK Denseln
328Hugo LundinSkärblacka IF
329Natanel JohanssonSkärblacka
330Ester LjungaeusKimstad GOIF
331Engla BoströmSkärblacka
332Tindra FranzenSkärblacka
333Felicia BjurströmSkärblacka






RESULTAT 2016

Herr 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1531Anders KleistIK Akele00:30:09
2527Algirdas BartekeviusOK Denseln00:31:19
3525Oskar DanielsonGoIF Tjalve00:31:47
4524Rasmus ThuressonThuresson Försäljning00:36:38
5522Simon HjortmarkGoif Tjalve00:36:59
6526joel Moraitislinköping00:38:53
7523Johan LönnqvistCK Antilopen00:39:17
8532Emil Björktegen ICA Supermarket00:39:38
9533Martin SvenssonLinköping00:42:45
10530Stefan Holmberg 00:42:48
11529Gunnar Östholm 00:51:53

Dam 10 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
1607Elmina SaksiGoIF Tjalve00:38:14
2604Maria BroströmOK Denseln00:43:54
3605Margareta EngvallNorrköping00:51:40
4608Anna Björklou 00:51:53
5606Margareta ÖhrnSkärblacka00:57:49

Herr 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
168Anton DanielssonMalmö AI00:16:13
251Emil Magnell-MillánGoIF Tjalve00:16:15
365Pontus BranderTjalve00:16:18
445Jasko JusufbegovicWill Run For Muffins00:17:46
567Mikael GripTjalve00:18:09
6428David SjööSkärblacka Brandkår00:18:38
763Hussein Cadceed RobbleMosstorp00:19:00
870David NilssonICA Supermarket00:19:23
948Fidel Millán de la OlivaGoIF Tjalve00:20:21
1061Mattias PetterssonOK Kolmården00:20:25
1166Mikael NilssonTjalve00:20:31
1250Håkan LinderGoIF Tjalve00:20:47
1356ThordSkärblacka 00:20:57
1444Arvid EklundVånga IF00:21:13
1554Mikael NilssonNORRKÖPING00:21:41
1646Axel EklundVånga IF00:22:10
1752Martin AnderssonSkärblacka00:22:50
1853Björn GustavsonMagic Racing00:23:13
1962Christer BroströmOK Denseln00:23:33
2064Mikael FingalSkärblacka00:23:39
2172Tord Nyberg 00:25:54
2269Anders HolmICA Supermarket00:26:04
2347Jörgen ThuressonThuresson Försäljning00:26:20
2460Jimmy Berntsson AnderssonKimstad GoIF00:26:55
2558Jonas RosénSkärblacka00:27:19
2649Thomas Ljungberg Skärblacka00:28:04
2759Zebactian Berntsson AnderssonKimstad GoIF00:30:59
2871Daniel Baldhagen 00:32:30

Dam 5 km


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11151Alice Magnell-MillánIK Norrköping friidrott00:18:52
21159Annelie PetterssonOK Kolmården00:21:07
31158Anna MagnellGoIF Tjalve00:21:29
41157Martina TillbergRunday00:21:45
51152Melinda PapLinköping00:21:55
61153Caroline RöjthammarSkärblacka Tandklinik00:23:18
71155Sussi DanielsonGoIF Tjalve00:24:34
81154Liselotte TillbergNorsholm00:26:33
91160Julia Simlund 00:32:31
101156Maria JohanssonNorrköping00:32:31

Gå-lunka-löp


Placering Startnummer Namn Klubb Tid
11116Thilde AlvbergerSkärblacka If00:28:56
21114Thuva NilssonSkärblacka IF00:28:58
31117Amanda HöglundSkärblacka if 00:29:09
41113Tindra Gum'erSkärblacka IF00:29:10
51110Camilla KarlssonSkärblacka00:34:29
61115Bianca SvenssonSkärblacka IF00:36:48
71111Tyra JakobssonSkärblacka IF00:36:49


Ungdom


Deltagare Ungdomsklasserna






RESULTAT 2015

Herr 10 km


Placering Namn Klubb Tid
1Anders KleistIK Akele30:40
2Oskar DanielsonGoIF Tjalve31:04
3Pontus BranderGOIF Tjalve34:43
4Fredrik FilipssonGoIF Tjalve35:05
5Dennis NilssonH.Johansson cykelverkstad35:32
6Roine AtterlingIk NocOut.se36:05
7Torbjörn HildemarkJursla IF36:20
8Rasmus ThuressonThuresson Försäljning37:44
9David SjööSkärblacka Brandkår39:34
10Emil BjörktegenIca supermarket Skärblacka 39:57
11Patrik MellgrenSkärblacka41:00
12Johannes LindholmNorrköping41:21
13Jacob JohanssonGOIF Tjalve41:30
14Patrik AnderssonBillerudKorsnäs Skärblacka41:33
15Håkan LinderGOIF Tjalve42:32
16Fredrik OlssonCoventry City43:02
17Johnny BohmanSaab AB Linköping45:07
18Axel EklundVånga IF46:12

Dam 10 km


Placering Namn Klubb Tid
1Frida SödermarkGoIF Tjalve38:22
2Caroline RöjthammarSkärblacka Tandklinik44:43

Herr 5 km


Placering Namn Klubb Tid
1Anton DanielsonMalmö AI14:20
2August MollénGoif Tjalve15:16
3Ludvig DanielsonGOIF Tjalve15:56
4Robbin KantarpBillerudKorsnäs Skärblacka16:29
5Mikael GripGOIF Tjalve17:39
6Christoffer BergquistNocout18:06
7David NilssonIca Supermarket Skärblacka18:56
8Pär DahlbergBillerudKorsnäs Skärblacka22:05
9Johan LundinBillerudKorsnäs Skärblacka22:07
10Christer BroströmOK Denseln22:51
11Arvid Eklund 23:01
12Mattias LarssonBillerudKorsnäs Skärblacka23:09
13Waldemar Rudholm 23:46
14Mattias Ringh 23:57
15Tord Rundblad 24:13
16Hampus Klasén 24:19
17Filip AlvbergerSkärblacka IF24:21
18Anders HolmICA Supermarket25:06
19Jonsa RosénSkärblacka25:06
20Björn JohnssonSkärblacka25:24
21Jörgen ThuressonThuresson Försäljning25:58
22Mattias SamuelssonSkärblacka26:13
23Rasmus Skogh 32:51
24Andreas AppelgrenNorsa OA41:46
25Olle AppelgrenNorsa OA41:46

Dam 5 km


Placering Namn Klubb Tid
1Elmina SaksiFöräldrafitness Sweden18:29
2Linda PetersonSkärblacka21:45
3Annette StenbergSkärblacka22:39
4Sussie DanielssonTjalve24:34
5Melinda PapLinköping24:34
6Ann-Sofi BoströmHälsobruket24:55
7Maria LindmarkHälsobruket25:07
8Helena WikingssonHälsobruket25:29
9Airi NikkoOK Kolmården27:32
10Annelie AugustssonTGOK28:38
11Radojka GustafssonVånga29:39
12Susanne Klasén 32:50
13Inger EdvinssonICA Supermarket38:56

Gå-lunka-löp


Placering Namn Klubb Tid
1Camilla Nilssonskärblacka35:56
2Nina wengströmSkärblacka 35:57
3Linnéa LiljegrenSkärblacka41:29
4Camilla AnderssonSkärblacka Café och Hembageri69:32
5Jennifer HiltunenSkärblacka Café och Hembageri69:33
6Margareta HagertSkärblacka Café och Hembageri69:34
7Annika KarlssonSkärblacka Café och Hembageri69:35
8Camilla AnderssonSkärblacka Café och Hembageri69:36
9Pia NilssonSkärblacka Café och Hembageri69:46
10Siv RoxströmSkärblacka Café och Hembageri69:46


Ungdom


Deltagare Ungdomsklasserna






RESULTAT 2014

Herr


Placering Namn Klubb Tid
1Patrik SällstedtEnhörna IF15:38
2Ludvig DanielsonGOIF Tjalve16:10
3Oskar DanielsonGOIF Tjalve16:27
4Emil KaleredOK Denseln16:48
5Lars EmanuelssonKatrineholm17:40
6August MollénIK Norrköping Fridrott18:00
7Torbjörn HildemarkJursla IF18:16
8Rasmus ThuressonThuresson Försäljning Linköping18:37
9Per KempeOK Denseln18:55
10Simon Hjortmark Tjalve19:28
11David NilssonIca Supermarket19:55
12Staffan Andersson 20:20
13Patrik AnderssonSkärblacka20:22
14Emil BjörktegenIca Supermarket20:29
15Anders StenbergSkärblacka20:40
16Håkan LinderGOIF Tjalve20:46
17Patrik MellgrenSkärblacka21:12
18David NordhÖrtomta 22:00
19Johnny BohmanSaab AB22:43
20Johan LindmarkSkärblacka22:44
21Mustapha JattaOK Denseln22:48
22Jerry LindbergGoIF Tjalve22:54
23Scott dawkinsSöderköping 23:13
24Christer BroströmOK Denseln23:31
25Vilbert WilbertAlpha23:37
26Björn GustavsonGustavson Bil23:57
27Pär DahlbergSkärblacka24:06
28Oscar KlemedssonFinspång24:29
29Kent AnderssonFiskeby Board24:48
30Jörgen ThuressonThuresson Försäljning Linköping27:11
31Tobias Brinkhammar 27:18
32Jonas RosénSkärblacka27:37
33Alexander HolmIca Supermarket27:49
34Leo WallingeSkärblacka27:51
35Mats Wallinge Memmingsforskarna27:52
36Mika Tamlanderskärblacka27:54
37Marcus Berling 45:12

Dam


Placering Namn Klubb Tid
1Frida SödermarkGoIF Tjalve19:10
2Anna-Sofie BarkIK Akele20:47
3Lisa PetterssonOK Kolmården20:55
4Caroline BarkIK Akele21:12
5Martina ÅgrenNorrköping21:22
6Wilma KlemedssonFinspång22:50
7Linda PetersonSkärblacka23:16
8Jeanette sjöströmNorsholm24:35
9Annette StenbergSkärblacka24:37
10Anneli BorgOK Denseln25:03
11Anna KahlLilienthal (Tyskland)27:25
12Charlotte Svenssonskärblacka27:39
13Helena WikingssonSkärblacka28:11
14Airi NikkoOk Kolmården28:24
15Isabelle HolmIca Supermarket28:36
16Lina ThuressonThuresson Försäljning Linköping29:34
17Ann ThuressonThuresson Försäljning Linköping29:36
18Tilda ForslundSIF34:51
19Maria ForslundSIF34:52
20Mia AnderssonSkärblacka35:41

Promenad


Placering Namn Klubb Tid
1Amelie BengtssonSkärblacka45:13
2DaniellaNorrköping46:12
3TheresiaSkärblacka46:13
4Jonatan LindgrenSkäggen46:17
5Johnny LindgrenSkäggen46:18
6Sebastian LindgrenSkäggen46:19
7Gert AnderssonSkärblacka46:54
8Siw AnderssonSkärblacka46:55


Ungdom


Deltagare Ungdomsklasserna






RESULTAT 2013

Herr


Placering Namn Klubb Tid
1Anton DanielsonGOIF Tjalve15:00
2Josef NordlundIK Akele15:15
3Mikael ZetterbergGoIF Tjalve15:25
4Ludvig DanielsonGOIF Tjalve15:48
5Alexander PalmSpåpvägen SK16:16
6Peter HallIK Akele16:20
7August MollénIK Norrköping Friidrott16:58
8Torbjörn HildemarkKFUM Norrköping IBK17:57
9Simon HjortmarkTjalve18:23
10David SjööSkärblacka brandkår18:24
11Emil BjörktegenICA Supermarket18:35
12Mikael GripLöpning För Alla18:42
13David NilssonICA Supermarket18:45
14Per KempeOK Denseln18:52
15Patrik LindblomAxa Sports Club19:01
16Patrik AnderssonSkärblacka19:15
17Kristoffer WatzICA Supermarket19:54
18Patrik MellgrenSkärblacka19:54
19Magnus BertiusÅby20:08
20Johan Broberg 20:20
21Anders StenbergSkärblacka20:32
22Erik Hjort 20:33
23Andreas EklundHälsobruket20:35
24Jimmy AnderssonKimstad GOIF20:43
25Christer BroströmOK Denseln20:43
26Johnny BohmanBravikens IF21:01
27Mattias Karlsson 21:03
28Ronny SandströmOK Denseln21:36
29Henrik NilssonNorsholm21:46
30Jonas HjertströmKakel & Klinker montörerna AB22:08
31Peter HjortmarkSmedby AIS22:29
32Magnus HjortStora Rödja22:33
33Mattias Bergenbrant 22:40
34Adrian Liebgott 22:41
35Nils Edlund 23:25
36Pär DahlbergSkärblacka23:36
37Anders HolmICA Supermarket23:39
38Andreas MellgrenNorrköping23:47
39Björn JohnssonSkärblacka25:01
40Joakim BrynemoSkärblacka25:18
41Mika Tomlander 25:18
42Johan Lindmarkskärblacka25:18
43Alexander HolmICA Supermarket25:45
44Thomas NervfNorrköping26:28
45Peter Gustavsson 27:06
46Thomas LjungbergSkärblacka28:08
47Per JonssonSiF28:24
48Henrik AnderssonLag Boberg28:27
49Pontus Andersson Lag Boberg29:19
50Oskar Käcker Kakel & Klinker montörerna AB 29:30
51Kay AnderssonLag Boberg31:07
52Isidro AzolasSkärblacka35:37
53Fredrik KarlssonICA Supermarket40:17

Dam


Placering Namn Klubb Tid
1Cecilia KleistIK Akele16:56
2Julia RindahlGOIF Tjalve18:25
3Frida SödermarkGOIF Tjalve18:56
4Johanna PetersonOK Denseln19:07
5Jessica ÅhlinNorsholm19:47
6Christina CarlssonNorrköping21:02
7Sussi DanielsonGOIF Tjalve21:33
8Mikaela DurdelGoIF Tjalve21:33
9Therese KleistIK Akele21:38
10Nina TörlingGOIF Tjalve21:49
11Emily Klemedssonfinspång22:20
12Camilla NilssonNorsholm22:42
13Anne NervfSkärblacka22:45
14Maria EdlundGistad22:56
15Siw OsenSIF23:16
16Annette StenbergSkärblacka23:46
17Marie GabrielssonFinspång23:47
18Anna ThorNorrköping24:26
19Åsa BerghSkärblacka IF P-0325:01
20Susanne Bergh Bertiusåby25:43
21Isabelle Holm 25:59
22Maria Lindmarkskärblacka26:13
23Gro BönnemarkJIF / Jönåker26:28
24Jenny NilssonBK Vingen26:46
25Anette Lindqvist 27:06
26Elin DahlbergSkärblacka27:35
27Sara AnderssonLag Boberg28:36
28Mona LehtonenSkärblacka29:37
29Tina LehtonenNorrköping29:37
30Annette NordströmKimstad30:08
31Anki HiltunenSkärblacka30:15
32Camilla Forsén Skärblacka31:11
33Carina blomSkärblacka 31:16
34Mariah OlssonVånga34:57
35Frida ForslundSiF35:18
36Maria ForslundSiF35:20
37Camilla Gumér AnderssonICA Supermarket40:20
38Johanna AnderssonLag Boberg47:39
39Susanne AnderssonLag Boberg47:39